ART / Lithographs / Litograph in colors 9434119
*
nr 943 4119
LITOGRAPH IN COLORS
Sture Nilsson, 131/260, "La Cupol", 1973, sheet: 90x64,
Sture Nilsson, 131/260, "La Cupol", 1973, bladets mått: 90x64
Droit De Suite
Estimate:
1000
Sold:
SEK 1400
Auction date:
Monday February 16 2015
at 18:59:07
- Bid history
Time
Bidder
Bid
14/2 15:23:04
1
1.000 kr
15/2 21:08:13
2
1.200 kr
15/2 21:16:03
3
1.200 kr
15/2 21:16:03
2
1.200 kr (Robot)
15/2 21:16:18
3
1.300 kr
15/2 21:28:02
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
Feb 16
Grafik
På Tema Grafik den 16 februari har vi samlat etsningar, litografier, serigrafier och träsnitt av konstnärer som Jean (Hans) Arp, Olle Baertling, Ernst Billgren, James Coignard, Peter Dahl, Jean Dewas ...
Read more about Grafik
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad sture nilsson
-
8145 LITOGRAPH IN C..
Ã…ke Ahlberg (b. 1943), Sweden. Flicka vid flygel. ..//
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
20 maj at 18:37
-
8372 LITOGRAPH IN C..
Ã…ke Westin "Havet". Signed, numbered 42/350. Litog..//
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
20 maj at 19:21
-
8139 LITOGRAPH IN C..
Ardy Strüwer (1939-2023), Sweden. Signed, numbered..//
Present: SEK 150
Auction ends
tomorrow
20 maj at 20:01
-
8083 LITOGRAPH IN C..
Axel Lilliehöök (b. 1930), Sweden. Signed, dated 1..//
Auction ends
tomorrow
20 maj at 18:35
-
8291 LITOGRAPH IN C..
Bengt Landin (b. 1933), Sweden. Signed, numbered 5..//
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
20 maj at 18:28
-
8143 LITOGRAPH IN C..
Berit Markevärn (b. 1952), Sweden. Röd cykel. Sign..//
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
20 maj at 20:45
*
LITOGRAPH IN COLORS
Läs om budbetjänten
Read more about Grafik
nr 943 4119
LITOGRAPH IN COLORS
Sture Nilsson, 131/260, "La Cupol", 1973, sheet: 90x64,
Sture Nilsson, 131/260, "La Cupol", 1973, bladets mått: 90x64
Droit De Suite | |
---|---|
Estimate: | 1000 |
Sold: | SEK 1400 |
Auction date: |
Monday February 16 2015 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
14/2 15:23:04 | 1 | 1.000 kr |
15/2 21:08:13 | 2 | 1.200 kr |
15/2 21:16:03 | 3 | 1.200 kr |
15/2 21:16:03 | 2 | 1.200 kr (Robot) |
15/2 21:16:18 | 3 | 1.300 kr |
15/2 21:28:02 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
Feb 16
Grafik
På Tema Grafik den 16 februari har vi samlat etsningar, litografier, serigrafier och träsnitt av konstnärer som Jean (Hans) Arp, Olle Baertling, Ernst Billgren, James Coignard, Peter Dahl, Jean Dewas ...Read more about Grafik
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad sture nilsson
-
8145 LITOGRAPH IN C..
Ã…ke Ahlberg (b. 1943), Sweden. Flicka vid flygel. ..//
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
20 maj at 18:37 -
8372 LITOGRAPH IN C..
Ã…ke Westin "Havet". Signed, numbered 42/350. Litog..//
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
20 maj at 19:21 -
8139 LITOGRAPH IN C..
Ardy Strüwer (1939-2023), Sweden. Signed, numbered..//
Present: SEK 150
Auction ends
tomorrow
20 maj at 20:01
-
8083 LITOGRAPH IN C..
Axel Lilliehöök (b. 1930), Sweden. Signed, dated 1..//
Auction ends
tomorrow
20 maj at 18:35 -
8291 LITOGRAPH IN C..
Bengt Landin (b. 1933), Sweden. Signed, numbered 5..//
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
20 maj at 18:28 -
8143 LITOGRAPH IN C..
Berit Markevärn (b. 1952), Sweden. Röd cykel. Sign..//
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
20 maj at 20:45